Aktualności

Grupa INDATA z kolejnym grantem od NCBiR

2016-11-15

Holding informatyczny poprzez spółkę celową został zakwalifikowany do otrzymania grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na realizację projektu wartego 13,7 mln zł, spółka otrzyma 11 mln zł. W ramach programu e-Pionier INDATA z partnerami chce wdrażać innowacyjne rozwiązania dla jednostek samorządu terytorialnego.

NBCiR ogłosił właśnie, że wniosek przygotowany przez spółkę Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier (Grupa INDATA ma w niej 50% udziałów) jest jednym z czterech, które rekomendowano do wsparcia w ramach pierwszego konkursu. e-Pionier to projekt, który będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest pozyskanie rozwiązań programistycznych do zastosowania rozwiązań cyfrowych w administracji i gospodarce.

W ramach zwycięskiego projektu INDATA będzie budować zespoły IT, które mają przygotować prototypy rozwiązań dla jednostek samorządu terytorialnego. Już od początku roku ruszą specjalnie przygotowane konferencje dla samorządów i programistów.

- Chcemy ułatwić dwustronną wymianę doświadczeń i potrzeb. Zależy nam, aby pomóc samorządom w zdiagnozowaniu, z czym mają największy problem i w jaki sposób można go rozwiązać, wykorzystując nowoczesne technologie. Przykładem tego typu działań są wdrożenia Smart City – komentuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu INDATA S.A.

- Bardzo dobrze przygotowaliśmy się wcześniej do sprawnego rozpoczęcia realizacji projektu. Mamy już podpisane 14 listów intencyjnych z samorządami z całej Polski, które są zainteresowane współpracą w zakresie pozyskania technologicznych propozycji do polepszenia ich funkcjonowania – dodaje Mateusz Szuściak, Prezes spółki Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier.

To kolejny projekt, który INDATA będzie realizować ze wsparciem z NCBiR. Na początku roku Grupa otrzymała 5,4 mln zł dofinansowania (całkowita wartość projektu: 7,91 mln zł) na prace nad innowacyjnym na skalę światową oprogramowaniem, które przyśpieszy proces projektowania leków. Po raz kolejny także INDATA współpracuje z Grupą Prometeia, która jest jednym z udziałowców spółki celowej Akceleratora i z uwagi na bogate doświadczenie na rynku Venture Capital odpowiadać będzie za wsparcie w zakresie akceleracji i współpracy ze startupami.