Relacje inwestorskie

Zarząd

Grzegorz Czapla
Prezes Zarządu INDATA SA

Absolwent studiów MBA na University of Phoenix oraz BSBA na Seattle Central College od 15 lat aktywnie działa na rynku IT. Właściciel funduszu inwestycyjnego Beyond Investments inwestującego w spółki z sektora ICT oraz Członkiem Komitetu Inwestycyjnego w Spółce Silesia Fund Sp. z o.o. Partner finansowy licznych inkubatorów biznesu i przedsięwzięć start up'owych z obszaru IT. Jako Prezes Zarządu Indata SA jest odpowiedzialny za budowanie jej wartości, zarządzanie kluczowymi obszarami funkcjonowania firmy oraz strategię dalszego rozwoju.

 

 

Tomasz Laszuk
Prezes Zarządu INDATA Solutions SA

Absolwent studiów informatycznych Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego (UPH) w Siedlcach oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich zakresu zarządzania strategicznego przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania oraz technologii IT, posiada certyfikat PRINCE2® Practitioner. Od 1996 roku prowadzi firmę InfoLAN, najpierw jako jednoosobowa działalność gospodarcza, od 2011 roku jako spółka z o.o., w której został Prezesem Zarządu. W 2014 roku wprowadził InfoLAN Sp. z o.o. w skład Grupy INDATA S.A. Obecnie, po przekształceniach, od kwietnia 2016 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu INDATA Solutions S.A. W spółce odpowiada za zarządzanie strategiczne, budowanie synergii w Grupie INDATA S.A. oraz za nadzór nad usługami IT spółki.
Od lutego 2016 roku jest prokurentem w Cohesiva Sp. z o.o. – spółce zależnej w Grupie INDATA S.A.

 

 

Monika Łagun
Prezes Zarządu Positive Power Sp. z o.o.

Aktualnie studentka ostatniego roku studiów MBA w WSB wg programu Franklin University (USA) - specjalizacja zarządzanie w biznesie międzynarodowym. Od ponad 10 lat w branży IT na stanowiskach menadżerskich realizując konsekwentnie strategię rozwoju firm i wprowadzanie nowych produktów oraz działalność marketingową. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu prowadzenia projektów, sprzedaży i negocjacji, uzyskała certyfikaty m.in. z zarządzania projektami Prince 2. Jako Managing Director w spółce Positive Power odpowiedzialna za rozwój biznesu oraz nowe technologie w firmie i w grupie Indata.

 

 

Leszek Tomica
Prezes Zarządu INDATA Cilies SA / INDATA Utilities SA

Założyciel firmy i Prezes Zarządu INDATA Cilies SA / INDATA Utilities SA (wcześniej Proximus SA). Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął karierę na rynku IT. Zyskując uznanie i relacje z kluczowymi graczami na rynku od wielu lat pełni funkcje menedżerskie. W latach 1985-1989 pracował w prywatnej firmie komputerowej ,,AGAPOL” pełniąc rolę konsultanta przy wdrożeniach systemów informatycznych dla różnorodnych przedsiębiorstw. W 1989 roku założył firmę komputerową ,,Nexter” Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, w której pełnił funkcję Prezesa. W 1996 roku dział systemów komputerowych firmy Nexter połączył się z ComputerLandem, a Leszek Tomica został Dyrektorem katowickiego oddziału Spółki. Następnie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Sektora Użyteczności Publicznej ComputerLand S.A.

 

 

Grzegorz Danielczyk
Wiceprezes Zarządu INDATA Cilies SA / INDATA Utilities SA

Założyciel firmy i Członek Zarządu w INDATA Cilies SA / INDATA Utilities SA (wcześniej Proximus SA). Z wykształcenia matematyk z dyplomem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Karierę zawodową w branży informatycznej rozpoczął pracując w latach 1989 – 1991 dla Instytutu Systemów Sterowania. Następnie w latach 1991 – 1996 pełnił rolę Dyrektora Generalnego i prokurenta w Nexter International Sp. z o.o. Od roku 1996 przez ponad 10 lat był odpowiedzialny za realizację celów sprzedaży do największych przedsiębiorstw z rynku Utilities i General Biznes w przedsiębiorstwie ComputerLand S.A a potem Sygnity SA.

 

 

Dyrektorzy

Mateusz Szuściak
Wiceprezes Zarządu INDATA Cities SA

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prezes Zarządu Akceleratora Technologii Informatycznych Pionier - powołanego do życia w celu realizacji projektu w ramach POPC programu 3.3 e-Pionier – który otrzymał blisko 11 mln dofinansowania na rozwiązywanie problemów miast i aglomeracji miejskich w obszarach Smart City i IOT. Wieloletni Członek Zarządu notowanej na NewConnect spółki Domenomania.pl SA plasującej się na 9. pozycji w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej – Deloitte Technology Fast 50. Członek Rady Nadzorczej Spółki INDATA Utilities SA. Ekspert branży internetowej z zakresu nowoczesnych technologii w tym rynku hostingu i domen. Certyfikowany Project Manager Prince2 oraz ekspert systemów B2B.

 

 

Przemysław Federowicz
Dyrektor Działu Informatyki INDATA SA

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz studiów MBA na Franklin University (Wyższa Szkoła Bankowa). Pracował jako CIO w takich firmach jak Militaria.pl, GrupaTravelplanet.pl SA czy Enovatis SA (właściciel portali Wakacje.pl i EasyGo.pl). W 2012 r. otrzymał wyróżnienie w Konkursie CIO Roku 2012 za projekty internetowe. Od 2013 r. CEO w spółce doradczej GoTechnologies. Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach oraz budowaniu strategii rozwoju spółek z branży IT i eCommerce, project managemencie oraz audytach IT/eCom Due Diligence. Przez ostatnie kilka lat uczestniczył w wielu projektach M&A pracując głównie dla funduszy VC i grup kapitałowych. Członek m.in. Rady Nadzorczej Indata Solution SA.
Autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów o tematyce historyczno-militarnej oraz IT. Wykładowca m.in. na Akademii im. Leona Koźmińskiego.